Wyjątkowy koncert z okazji pierwszej rocznicy otwarcia muzeum

Marta Wilk z zespołem.

Partner wydarzeń:

W niedzielę 7 maja Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej świętowało pierwszą rocznicę otwarcia wystawy stałej w nowej siedzibie. Z tej okazji przygotowano wyjątkowe wydarzenie – koncert Marty Wilk.

Było to kolejne wydarzenie z cyklu „Muzycznie Historycznie” organizowane przez muzeum. O godzinie 17 muzealna sala konferencyjna była wypełniona licznie przybyłymi gośćmi, którzy wraz z nami chcieli uczcić pierwszą rocznicę działalności placówki w nowej siedzibie przy ulicy Maksymiliana Kolbego 2A.

Gości powitała dyrektor muzeum – Pani Dorota Mleczko. W krótkim wystąpieniu wyraziła wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie, organizację i działalność muzeum. Szczególne podziękowania skierowała do pracowników muzeum za ich codzienny wkład w rozwój placówki.

Następnie głos zabrała Pani Teresa Jankowska – członkini Zarządu Powiatu Oświęcimskiego. We wzruszających słowach odniosła się do potrzeby istnienia muzeum poświęconego tematyce niesienia pomocy przez mieszkańców ziemi oświęcimskiej w czasie drugiej wojny światowej.

Głównym punktem wydarzenia był koncert Pani Marty Wilk – wokalistki, artystki scen teatralnych i musicalowych, laureatki wielu festiwali m.in.: I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej, Nagrody na Festiwalu im. Anny German, finalistki Festiwalu im Agnieszki Osieckiej. Znakomitemu wokalowi Pani Marty towarzyszył zespół złożony z muzyków grających na saksofonie, kontrabasie i instrumencie klawiszowym.
Goście muzeum zostali zabrani w podróż poprzez historię polskiej piosenki, poczynając od przedwojennych szlagierów „Powróćmy jak za dawnych lat” i „Miłość ci wszystko wybaczy”, poprzez lata 50te i „Pamiętasz była jesień” Sławy Przybylskiej. Przerwy między piosenkami Pani Marta wypełniała anegdotami i opowieściami z życia artystów, których utwory prezentowała.

Zbliżając się do czasów nam współczesnych wykonała utwory między innymi Ireny Santor, Edyty Geppert, Anny German, Czesława Niemena i Maryli Rodowicz.
Po wykonaniu ostatniego utworu „Ale to już było”, publiczność gromkimi brawami i owacjami na stojąco poprosiła o bis. Wokalistka przychyliła się do prośby pod warunkiem, że publiczność wraz z nią zaśpiewa refren jednego z najbardziej znanych utworów piosenki francuskiej. Wspólnie śpiewając „Les Champs-Elysees” nasi goście udowodnili, że język francuski nie jest im obcy.

Kunszt wokalny artystki i wyjątkowy repertuar sprawiły, że goście wyszli z koncertu z niezapomnianymi wrażeniami i w doskonałych humorach.  Na koniec wydarzenia na wszystkich czekała jeszcze niespodzianka – przy wyjściu gościom wręczane były doniczki z sadzonkami niezapominajek, które są jednym z symboli naszego muzeum.

Dziękujemy gościom za liczne przybycie, a artystom za niezapomniany występ.
Koncert odbył się przy wsparciu Partnera Wydarzenia TAURON DYSTRYBUCJA S.A. w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA”.

W oczekiwaniu na koncert.
Księga pamiątkowa z przygotowanym wpisem dla rocznicowych obchodów.
Wystawa czasowa prac Awita Szuberta przykuwała uwagę.
Ekran sferyczny niezmiennie wzbudza zainteresowanie.
Pani dyrektor Dorota Mleczko wita gości.
Marta Wilk z zespołem.
Marta Wilk z zespołem.
Publiczność w trakcie koncertu.
Aplauz publiczności na stojąco.
Rozmowy po koncercie.
Rozmowy po koncercie.
Przy wyjściu wręczane były sadzonki niezapominajek.
Przy wyjściu wręczane były sadzonki niezapominajek.
Przy wyjściu wręczane były sadzonki niezapominajek.

Facebook
Twitter
LinkedIn