Zapraszamy do głosowania na nasze muzeum

Głosowanie na turystyczne skarby.

Rozpoczęło się internetowe głosowanie w IV edycji konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego pn. „Turystyczne Skarby Małopolski”. Potrwa do 27 września. Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej znalazło się wśród 41 kandydatów w kategorii Unikatowa atrakcja turystyczna.

To konkursowy debiut muzeum. Nic dziwnego, bowiem zostało otwarte w maju br. Konkurencja jest bardzo duża. Liczymy jednak na dobre miejsce, bo wiemy, że choć funkcjonujemy dopiero niespełna ponad cztery miesiące, udało nam się już przekonać do siebie duże grono osób oraz zgromadzić pokaźną grupę  przyjaciół i sympatyków muzeum.

Gdy dwa tygodnie po otwarciu, podczas Nocy Muzeów 14 maja, mapping i wystawę przyszło zobaczyć ponad tysiąc osób, okazało się, jak bardzo ta placówka była potrzebna.

O bardzo dobrym odbiorze treści z ekspozycji stałej w MPMZO świadczy również mnóstwo pozytywnych opinii zostawionych przez turystów.

Unikatowość Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej przejawia się w różny sposób – nie tylko poprzez wagę treści historycznych i cennych eksponatów umieszczonych na wystawie.

Nie gdzie indziej bowiem, tylko przy ulicy Kolbego 2A w Oświęcimiu, przy wejściu, można m.in. obejrzeć oryginalną rzeźbę o tytule „Asklepios” wykonaną przez światowej sławy rzeźbiarza Igora Mitoraja, wychowanego w podoświęcimskim Grojcu. Nie brakuje również innych niezwykłych artefaktów, jak np. portrety mieszkańców ziemi oświęcimskiej wykonane przez więźniów KL Auschwitz i podarowane z wdzięczności za okazaną pomoc.

O wyjątkowości muzeum świadczą również zastosowane w nim rozwiązania multimedialne. To tutaj wśród wielu innych nowoczesnych urządzeń znajduje się m.in. ekran sferyczny z kopułą o średnicy  4,65 m. Wreszcie tutaj można, jak archeolog Tom Baxter w filmie Woody’ego Allena „Purpurowa róża z Kairu”, przejść przez inny ekran na drugą stronę.

Zachęcamy do głosowania na Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w kategorii Unikatowa atrakcja turystyczna. Za każdy głos oraz zachęcenie znajomych do głosowania na nas – pięknie dziękujemy 😊