Zapraszamy na relację wideo z sesji edukacyjnej „Gwiazdy nad Oświęcimiem”

Na zdjęciu uczestnicy sesji edukacyjnej "Gwiazdy nad Oświęcimiem"

Dla wszystkich, którzy nie mogli przyjść lub oglądać tego wydarzenia na żywo w sieci, na naszej stronie internetowej udostępniamy zapis tego spotkania.

Sesję edukacyjną w Sali Audiowizualnej im. Jana Klęczara w Internacie Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych przy ulicy Bema 4 w Oświęcimiu zorganizowało Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. W jej trakcie wystąpili dr hab. Krzysztof Mroczkowski, wicedyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Marcin Dziubek, historyk i prezes Towarzystwa Miłośników Bielan. Skąd Amerykanie latali nad okupowaną Polskę, jak długo trwały ich loty, jakie mieli cele i w jaki sposób Niemcy się bronili przed nalotami – to tylko niektóre z wielu tematów poruszonych w trakcie prelekcji specjalistów od lotnictwa.

Ważną częścią sesji były warsztaty modelarskie dla młodzieży przeprowadzone przez Łukasza Fuczka z Klubu Modelarskiego „Orzeł” z Przeciszowa.

Relacja wideo z sesji edukacyjnej „Gwiazdy nad Oświęcimiem”.

Historycznemu spotkaniu towarzyszyła okolicznościowa wystawa eksponatów ze zbiorów Lucjana Siewiorka, Marcina Dziubka i Towarzystwa Miłośników Bielan oraz Mariana Kocemby. Można je zobaczyć na zdjęciach poniżej.