Nowe zaproszenia do wirtualnych spotkań

Zaproszenie do wirtualnych spacerów
Facebook
Twitter
LinkedIn

Puzzle do ułożenia w internecie i zaproszenie na wirtualny spacer po znanych miejscach w Oświęcimiu i okolicach – to kolejne propozycje spędzenia zdalnie czasu z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

W związku z trwającą pandemią nasze Muzeum kolejny tydzień działa wirtualnie, a jego pracownicy kontynuują swoje prace  zdalnie – spisują relacje świadków, wprowadzają zgromadzone zbiory do katalogów, opisują pozyskane muzealia itd.

Muzeum Pamięci od początku uczestniczy w akcji #zostańwdomu. Dlatego też aktualne propozycje placówki związane są z komunikacją za pośrednictwem internetu. Kierujemy je tak do młodych jak i nieco starszych użytkowników.

Zaczęliśmy od zaproszenia do aktywnego działania w sieci młodzieży ze szkół prowadzonych przez Powiat Oświęcimski. Rozpoczął się bowiem drugi etap budowania aplikacji mobilnej „Miejsca Pamięci v2.0″. Chcemy, aby młodzi ludzie dobrze wykorzystali czas spędzony w domach. Oczywiście praca, do której ich zapraszamy, będzie się odbywać całkowicie zdalnie.

Przypomnijmy, że bazą do stworzenia aplikacji „Miejsca Pamięci” była książka dr. Andrzeja Strzeleckiego, autora publikacji „Topografia Pamięci. Miejsca pamięci o ofiarach Auschwitz i bohaterach ruchu oporu w latach 1939-1945 znajdujące się na Ziemi Oświęcimskiej”. Działania podjęte w drugim etapie mają wzbogacić aplikację o elementy multimedialne. W obecnej formie aplikację można ją bezpłatnie pobrać z App Store i Google Play.

Od niemal dwóch tygodni, za pośrednictwem naszego fanpage’a na Facebooku, zapraszamy do zabawy z atrakcyjnymi nagrodami, polegającej na układaniu na czas puzzli z rysunkami zabytków znajdujących się na Ziemi Oświęcimskiej. Wiek nie gra roli.

Wiemy, że dużą popularnością wśród użytkowników internetu cieszą się historyczne fotografie. Dlatego też, za kilka dni, zaprosimy Was na Facebooka, na wirtualny spacer po Oświęcimiu i okolicach. Opublikujemy tam zdjęcia, na których można będzie zobaczyć, jak ulice miasta i sąsiednie miejscowości wyglądały kilkadziesiąt lat temu, w ubiegłym wieku. Będzie to tym bardziej interesujące, że większości tych zdjęć nikt nigdy zamieszczał publicznie.

Dla najbardziej aktywnych spacerowiczów przewidzieliśmy firmowe upominki.

Jednocześnie cały czas zachęcamy #zostańwdomu i wykorzystania czasu na poszerzanie wiedzy o naszej lokalnej historii i jej bohaterach.

W planach mamy kolejne ciekawe propozycje na spędzenie czasu z naszym Muzeum. Ale więcej o tym napiszemy wkrótce.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1362″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image” css=”.vc_custom_1585651828252{padding-top: 5% !important;}”]