
Zachęcamy do wizyty w muzeum w Markowej
W ubiegłym roku Sejm podjął uchwały w sprawie patronów w roku 2024. Wśród nich znalazła się Rodzina Ulmów. W trakcie wakacyjnych wędrówek warto poznać jej
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

W ubiegłym roku Sejm podjął uchwały w sprawie patronów w roku 2024. Wśród nich znalazła się Rodzina Ulmów. W trakcie wakacyjnych wędrówek warto poznać jej

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do wzięcia udziału w wyjątkowych warsztatach wakacyjnych organizowanych przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji,

14 czerwca obchodzimy rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do obozu koncentracyjnego Auschwitz. W ramach upamiętnienia 84. rocznicy tego tragicznego dnia, 13 czerwca 2024 roku

Podczas konferencji pt. „Muzea bez granic: innowacje na styku kultur” był czas na wykłady. Orgamizatorzy podsumowali też II edycję Akademii Dziedzictwa Pamięci i przedstawili plany

W sobotę, 1 czerwca 2024 roku, rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnali w kościele św. Urbana w Brzeszczach Stanisławę Smreczyńską z domu Faltus. Pani Stanisława urodziła

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 13 czerwca na wyjątkowe wydarzenia z okazji 84. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do powstającego obozu Auschwitz. O

Dziedzictwo kulturowe to dawne dobra kultury, które uważa się za wartościowe dla danej społeczności lub narodu. To świadectwo życia poprzednich pokoleń oraz historia miejsc i

W ostatnich dniach pożegnaliśmy dwie osoby związane z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej – świadka historii Marię Jurczyk i Kazimierza Kobińskiego. Maria Jurczyk urodziła się

Dnia 16 maja 2024 roku w siedzibie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odbyły się obrady jury decydujące o wynikach konkursu pn. „Niedoskonałości ludzkiej natury„. Tytuł konkursu będący

Tegoroczna Noc Muzeów była niezapomnianym wydarzeniem, pełnym atrakcji dla miłośników historii i fotografii. W tym roku Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zorganizowało szeroką gamę aktywności,

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej tematycznie będzie związana z fotografią jako sztuką utrwalania historii w kadrze – upamiętniania ludzi, miejsc i

8 maja w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie z historią”. Wydarzenie poświęcone było 80. rocznicy bitwy o Monte

1 maja 2022 r. Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej udostępniło wszystkim zainteresowanym wystawę stałą w zmodernizowanym budynku przy ul. Kolbego w Oświęcimiu. W ciągu dwóch

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkanie z historią”. Jego tematem będzie 80. rocznica bitwy o Monte Cassino. Spotkanie odbędzie

Za nami pierwszy, historyczny spacer zorganizowany przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w ramach cyklu „Spotkanie z historią”. Ważną częścią było zwiedzanie Fabryki Maszyn i Urządzeń

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszym spacerem historycznym śladami wypędzonych mieszkańców Oświęcimia. Informujemy, że limit miejsc na to wydarzenie został wyczerpany. Zapraszamy do wzięcia udziału

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „Tajemnicza kurierka Wanda”, który jest skierowany do uczniów klas VI–VIII szkół podstawowych oraz

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 13 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00 na spacer po Oświęcimiu śladami mieszkańców wypędzonych w czasie II wojny światowej.
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.