
Po Nocy Muzeów pod Gwiazdami zapraszamy do zabawy
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z tegorocznej Nocy Muzeów pod Gwiazdami w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Na podsumowanie zapraszamy też do udziału
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z tegorocznej Nocy Muzeów pod Gwiazdami w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Na podsumowanie zapraszamy też do udziału

W czwartek, 3 grudnia, odbyła się pierwsza w historii Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej konferencja w formule online. Przez prawie trzy godziny prelegenci opowiadali o

To przedsięwzięcie jest doskonałą okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Możesz bowiem przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu oświęcimskiego do udziału w pierwszej edycji Powiatowego

Ich celem było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: czy oprócz bloków zbudowanych w mieście podczas II wojny światowej przez IG Farben, po Niemcach zostały także drzewa?

Elementy wyposażenia apteki bohaterskiej farmaceutki z Brzeszcz oraz sztandar byłego Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach trafiły do zbiorów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. To nie

W ogłoszonym w czerwcu konkursie fotograficznym pt. „Miejsca Pamięci – historia moją inspiracją” jury postanowiło przyznać wyróżnienie Martynie Kuras z Oświęcimia. Przypomnijmy, że można było

W kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, wśród wielu cennych pamiątek znajdują się m.in. miniaturowy mszał i maleńki kielich. Używali ich księża uwięzieni w KL

Ogrodzenie i kontenery przy budynku tzw. Lagerhausu to widomy znak, że nastąpił kolejny ważny moment w historii instytucji, która szczególnie ma upamiętniać mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Ponad 170 osób przyszło we wtorek do sali OSP w Brzeszczach na spotkanie z historią pod nazwą „Pamięć wszystko obejmie – losy brzeszczan podczas II

DYREKTOR MUZEUM PAMIĘCI MIESZKAŃCÓW ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ (W ORGANIZACJI) OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO ASYSTENT MUZEALNY Wymagania formalne: – wykształcenie wyższe humanistyczne (historia lub kierunki
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.