
Spotkajmy się z historią w Osieku
Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Osieku zapraszają na spotkanie z historią pn. „Pamięć wszystko obejmie –
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Osieku zapraszają na spotkanie z historią pn. „Pamięć wszystko obejmie –

To tytuł kolejnego projektu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Celem projektu jest zapoznanie uczniów starszych klas szkół podstawowych gminy Brzeszcze z historiografią miejsca, w którym

„Otwiera się w nich nieodparta potrzeba – mówienia. O kolegach. O ogniu. O ranieniu. O oficerach. O tym wielkim jedynym wstrząsie życia, o tym przeżyciu,

Szanowni Państwo, przypominamy że już w poniedziałek, 16 września o godzinie 10.00 w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu odbędzie się konferencja popularnonaukowa „Niestrudzeni w walce

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję „Niestrudzeni w walce o ojczyznę – mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej na frontach II wojny światowej”. Wydarzenie


1 września 1939 – 80 lat temu wybuchła II wojna światowa. W całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające tę rocznicę i tragiczne wydarzenia, które wówczas

1 września 1939 r. niemieckie wojska bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej – największego konfliktu

Już niespełna miesiąc dzieli nas od konferencji popularnonaukowej„Niestrudzeni w walce o ojczyznę – mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej na frontach II wojny światowej”. Wydarzenie zorganizowane przez Muzeum

Ekspozycja, która trafia do poszczególnych miejsc na terenie powiatu jest realizowany przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wystawa rozpoczęła trasę w czerwcu przy Centrum Dialogu

2 sierpnia na terenie dawnego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau odbyły się obchody Dnia Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. W uroczystości uczestniczyli ocaleni z zagłady Romowie i

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, dla których zabrakło wydanej przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej (w organizacji) publikacji naukowej „Topografia Pamięci. Miejsca pamięci o

W ramach zbliżających się obchodów 80-lecia wybuchu II wojny światowej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej (w organizacji) włącza się w ogólnopolskie uroczystości. 16 września w

Od 14 czerwca na terenie Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu można oglądać wystawę koncepcji architektonicznej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wystawa docelowo dotrze do

DYREKTOR MUZEUM PAMIĘCI MIESZKAŃCÓW ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ (W ORGANIZACJI) OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO EDUKATOR MUZEALNY Wymagania formalne: -wykształcenie wyższe humanistyczne; preferowane: historia, historia sztuki, filologia

Interesujesz się aplikacjami mobilnymi, potrafisz lub chcesz się nauczyć programować a może Twoją pasją jest UI/UX? Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś/aś twierdząco i jesteś

Dokładnie 14 czerwca mija pierwszy rok od momentu zawarcia umowy o wspólnym prowadzeniu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej (w organizacji) przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na dwudniowe obchody 40-lecia wizyty św. Jana Pawła II na Ziemi Oświęcimskiej. Wydarzenie odbędzie się w
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.