
Nowe zaproszenia do wirtualnych spotkań
Puzzle do ułożenia w internecie i zaproszenie na wirtualny spacer po znanych miejscach w Oświęcimiu i okolicach – to kolejne propozycje spędzenia zdalnie czasu z
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Puzzle do ułożenia w internecie i zaproszenie na wirtualny spacer po znanych miejscach w Oświęcimiu i okolicach – to kolejne propozycje spędzenia zdalnie czasu z

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Dzień ten ustanowiono – jak zapisano w treści ustawy z 6 marca 2018 r.

W związku z zaleceniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej do 25 marca 2020r. zawiesza wszelkie zajęcia edukacyjne i planowane wydarzenia.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i prelegentów, przełożony został termin konferencji zaplanowanej na 17 marca a poświęconej roli mieszkanek Ziemi Oświęcimskiej w pomocy niesionej więźniom

Taką nazwę nosi konferencja popularnonaukowa, poświęcona roli mieszkanek Ziemi Oświęcimskiej w pomocy niesionej więźniom KL Auschwitz. Organizatorzy – Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej i Międzynarodowe

Ponad 170 osób przyszło we wtorek do sali OSP w Brzeszczach na spotkanie z historią pod nazwą „Pamięć wszystko obejmie – losy brzeszczan podczas II

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na spotkanie z historią pod nazwą „Pamięć wszystko obejmie – losy brzeszczan podczas II wojny światowej”. W programie: „Pomoc

Maria Bobrzecka, Stanisława Morończyk i Jan Nosal – to główni bohaterowie kolejnego spotkania historycznego pod hasłem „Pamięć wszystko obejmie”. Sesja organizowana 25 lutego w Brzeszczach

Poobozowa łaźnia w Brzeszczach i budynek byłego przedszkola w Borze, w którym Niemcy podczas wojny umieścili karną kompanię kobiet z KL Auschwitz – były celem

Cenne fotografie, dokumenty i przedmioty codziennego użytku związane z Heleną Płotnicką oraz jej rodziną trafiły do zbiorów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Umowę przekazania podpisały

Mija 75 lat od oswobodzenia KL Auschwitz-Birkenau i Oświęcimia. 27 stycznia 1945 roku żołnierze radzieccy przekroczyli granice miasta i bramy niemieckiego obozu. Wyzwolenia doczekało tylko ok.

Mimo że Muzeum swą działalność rozpoczęło w czerwcu 2018 roku, ma już na swym koncie wiele ciekawych spotkań historycznych, ponad tysiąc obiektów i kilkadziesiąt zgromadzonych

Aplikacja mobilna „Miejsca Pamięci” na podstawie publikacji dra Andrzeja Strzeleckiego pn. „Topografia Pamięci” wydanej przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej jest już dostępna w sklepie

Ponad dwa miesiące pracy, 100 godzin nauki projektowania i programowania oraz dwunastu wytrwałych uczniów szkół ponadpodstawowych – w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się

DYREKTOR MUZEUM PAMIĘCI MIESZKAŃCÓW ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ (W ORGANIZACJI) OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO ASYSTENT MUZEALNY – 2 etaty Wymagania formalne: wykształcenie wyższe humanistyczne (historia,

To była prawdziwa lekcja historii, dla wszystkich których losy osieczan i Osieka są szczególnie bliskie. W wyjątkowej atmosferze, pięknej i historycznej scenerii spotkało się ponad

Objazdowa wystawa prezentująca koncepcję architektoniczną Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej już od czerwca dociera do poszczególnych gmin powiatu oświęcimskiego. Celem tej inicjatywy jest bliższe zaprezentowanie

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej realizuje projekt pilotażowy skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu oświęcimskiego. W ramach projektu oferujemy warsztaty, których celem jest
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.