
Znów zapłoną znicze na grobach bohaterów
W tym roku pracownicy Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej po raz trzeci będą przed Świętem Zmarłych realizować projekt „Pamiętamy”. Podstawowym celem tego projektu jest identyfikacja
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

W tym roku pracownicy Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej po raz trzeci będą przed Świętem Zmarłych realizować projekt „Pamiętamy”. Podstawowym celem tego projektu jest identyfikacja

Jeśli jesteś zainteresowany fotografowaniem, chcesz wiedzieć co umieścić w kadrze i gdzie? Co fotografować z bliska, a co z daleka? Zapraszamy na warsztat fotograficzny, który odbędzie

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 23 października 2022 r.o godz. 16.00 na koncert z fortepianowo – wokalnym duetem Myrczek&Tomaszewski W sali audiowizualnej Muzeum przy ulicy

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza dyrekcję szkoły, nauczycieli historii oraz języka polskiego z powiatu oświęcimskiego na projekcję

W sobotę, podczas uroczystości na cmentarzu parafialnym w Oświęcimiu, na grobie cichociemnego majora Piotra Szewczyka została odsłonięta tabliczka nagrobna z informacją, że przed wojną był

Większość z Was zapewne już zdążyła zapomnieć o wakacjach. Chcielibyśmy z Wami wrócić wspomnieniami do tych cudownych, ciepłych, pełnych słońca dni i podziękować Wam za

13 września 2022 roku mija 78 lat od jednego z najbardziej znanych amerykańskich bombardowań niemieckiego zakładu IG Farben. W jego trakcie doszło do wydarzenia, które

Rozpoczęło się internetowe głosowanie w IV edycji konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego pn. „Turystyczne Skarby Małopolski”. Potrwa do 27 września. Muzeum

Film o bohaterskiej kurierce „Wandzie” będzie we wrześniu bezpłatnie wyświetlany na seansach: otwartym dla wszystkich oraz dla szkół i grup zorganizowanych. Ponadto Dział Edukacji przygotował

Dwa merytoryczne wykłady i pełne emocji wspomnienia – podczas konferencji pn. „Powojenne losy dzieci z KL Auschwitz” zorganizowanej przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej popłynęły

Do rozpoczęcia konferencji popularnonaukowej pn. „Powojenne losy dzieci z KL Auschwitz” zostało kilka dni. Zainteresowanych, którzy nie mogą w niej uczestniczyć osobiście, zapraszamy na relację

27 sierpnia 1957 roku odeszła legendarna farmaceutka z Brzeszcz. Miała 63 lata. Maria Bobrzecka urodziła się w Tarnowie. Dzieciństwo i młodość spędziła w Krakowie, a

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej otrzymało kopię medalika Chrystusa oświęcimskiego. W 99. rocznicę urodzin Zofii Posmysz z rąk byłego dyrektora Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży Leszka

Taki tytuł nosi konferencja popularnonaukowa organizowana 5 września przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Zagadnienie to jest mało znane, ale też mało spopularyzowane, a jednak

Ponad 150 wpisów w ciągu niespełna trzech miesięcy pozostawili w Strefie Refleksji odwiedzający Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. W muzeum oddanym do użytku 1 maja

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowało kampanię pod hasłem „Wakacje z Zabytkami”. Jej celem jest prezentacja bogactwa polskiego dziedzictwa kulturowego i zachęcenie do poznania historii

Wspomnienia kamieniami „malowane” – tak nazywały się wakacyjne warsztaty dla dzieci zorganizowane w środę w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Przez dwie godziny uczestnicy w

Ze względu na duże zainteresowanie filmem „Kurierka” Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej organizuje w niedzielę, 10 lipca, dodatkową projekcję o godz. 15.00. Widzowie będą mogli
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.