
Bezpłatne zwiedzanie wystawy i projekcja dla seniorów
Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza seniorów na „Weekend seniora z kulturą”. W jego trakcie można będzie bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą oraz obejrzeć film „Kurierka”.
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza seniorów na „Weekend seniora z kulturą”. W jego trakcie można będzie bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą oraz obejrzeć film „Kurierka”.

Cztery prelekcje i poruszające relacje świadków historii znalazły się w programie konferencji popularnonaukowej pt. „Robotnicy przymusowi – zapomniane ofiary III Rzeszy”. Wydarzenie było transmitowane na

30 września, w sobotę, o godz. 19 w kościele św. Józefa wystąpi kilkudziesięcioosobowy zespół artystów Filharmonii Krakowskiej. W programie znalazły się m.in. utwory do słów

Do 26 września br. można zgłaszać kandydatury do nagród Województwa Małopolskiego – Nagrody Twórczości i Nagrody „Pamięć i Tożsamość” – związanych z działalnością artystyczną i

Od konferencji online poświęconej edukacji regionalnej rozpocznie się 19 września II edycja Akademii Dziedzictwa Pamięci. W trakcie sześciu kolejnych spotkań uczestnicy będą poznawać historię ziemi

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 21 września 2023 r. do udziału w konferencji popularnonaukowej poświęconej przymusowej pracy na terenie III Rzeszy i krajów okupowanych

„Tropami Superbohaterów” – tak nazywa się najnowsza propozycja edukacyjna Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Gra łączy aktywność umysłową i fizyczną uczestników w bezpiecznej przestrzeni wokół

Samorząd województwa przejął muzeum od powiatu oświęcimskiego w lipcu tego roku, dzięki czemu województwo poszerzyło krąg instytucji kultury na terenie Małopolski Zachodniej. 31 sierpnia doszło do

W nocy z 9 na 10 sierpnia 1943 roku Niemcy aresztowali w Brzeszczach Gabrielę i Jana Nosalów. Wraz z nimi do aresztu trafiła Stanisława Mazur.

27 lipca w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej przedstawiciele władz województwa małopolskiego i powiatu oświęcimskiego podpisali umowę o przejęciu od 1 sierpnia prowadzenia tego muzeum

Bezcenny obraz podarowany przez Małgorzatę Boroń – córkę Heleny Datoń (po mężu Szpak) można już oglądać na poddaszu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Portret Wilhelma

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 9 lipca na wakacyjny pokaz filmu „Kurierka”. Wstęp wolny. To niezwykła historia Władysławy Krystyny Rzepeckiej z d. Harat, podporucznik

Niemal cztery godziny spędzili w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej podopieczni Fundacji im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Oświęcimiu. W tym czasie wzięli udział w

14 czerwca 1940 r. Niemcy przywieźli do KL Auschwitz w pierwszym transporcie 728 Polaków – więźniów politycznych z Tarnowa. Na pamiątkę tego wydarzenia 14 czerwca Sejm RP

Z przyczyn niezależnych od organizatorów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej musi odwołać spotkanie zaplanowane na 15 czerwca. O życiu Heleny Datoń i jej zaangażowaniu w

Zwiedzaniem wystawy czasowej pn. „Twarze pomocy. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w służbie społeczeństwu” zakończyła się we wtorek I edycja Akademii Dziedzictwa Pamięci. Zorganizowanie akademii to wspólna

O osiem plansz z fotografiami i biogramami została wzbogacona ekspozycja pn. „Twarze pomocy. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w służbie społeczeństwu”. Wystawę można oglądać przy budynku Muzeum

Podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim na Wawelu dyrektor Dorota Mleczko odebrała Nagrodę Specjalną dla Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.