
Noc Muzeów w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej
Jest taki wieczór, kiedy dźwięk, obraz i światło łączą się, by dostarczyć niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci widzów. Tego widowiska nie można
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Jest taki wieczór, kiedy dźwięk, obraz i światło łączą się, by dostarczyć niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci widzów. Tego widowiska nie można

W niedzielę w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej wielkie święto. Od godz. 15 można będzie zwiedzać wystawę stałą. Jej otwarcie dla mieszkańców i turystów jest

Po 5 latach od podpisania listu Intencyjnego przez przedstawicieli powiatu oświęcimskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 25 kwietnia uroczyście otwarto wystawę stałą w Muzeum Pamięci

Na ten moment czekali wszyscy – muzealnicy, świadkowie historii oraz mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej i regionu. Po 5 latach od podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni nasze serca miłością i zrozumieniem, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodadzą otuchy

Od 13 kwietnia w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach można zwiedzać wystawę poświęconą patronowi placówki – profesorowi Kazimierzowi Bieleninowi. „Profesor

Dzięki pomocy miłośników rodzinnych historii oraz przyjaciół i sympatyków Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, możemy odtworzyć część historii życia rzemieślnika z Brzeszcz. Przypomnijmy, że w

Konferencja popularnonaukowa na temat roli kobiet – mieszkanek ziemi oświęcimskiej – w niesieniu pomocy więźniom KL Auschwitz. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi

27 stycznia 2022 r. delegacja Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej uczestniczyła w obchodach 77. rocznicy oswobodzenia miasta i KL Auschwitz. Dyrektor muzeum Dorota Mleczko i

Dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko i rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu dr n. o zdr. Sonia Grychtoł,

„Spacer po Oświęcimiu. Fotografie ze zbiorów Tadeusza Firczyka” – tak nazywa się najnowsza książka wydana przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Autorskie egzemplarze uroczyście przekazała

Członkowie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu odwiedzili Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Obejrzeli postępy prac przy tworzeniu ekspozycji oraz zastosowane na niej nowoczesne rozwiązania multimedialne. Rozmieszczone

129 lat temu na ulicy Wysokiej w Oświęcimiu urodziła się Jadwiga Karolina Żak. 1 sierpnia 1943 roku, wraz z 10 innymi zakonnicami – nazaretankami, oddała

Do przyjaciół i sympatyków Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej trafił przed świętami specjalny kalendarz. Na jego kartach znaleźli się bohaterowie – kobiety i mężczyźni –

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy spokojnych chwil w rodzinnym gronie. Niech nadchodzący, Nowy Rok 2022 przyniesie Państwu wszelką pomyślność i wiele radości. Dyrekcja i

Czy uda się współcześnie opisać życie ślusarza Władysława Jakubowskiego, który urodził się pod koniec XIX wieku? Liczymy na Państwa pomoc. Do zasobów Muzeum Pamięci Mieszkańców

Osiek był czwartą i ostatnią w tym roku miejscowością, w której Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zorganizowało spacer edukacyjny w ramach projektu „Pamiętamy”. Wcześniej młodzi

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 byli uczestnikami trzeciego spaceru edukacyjnego zorganizowanego przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. To nowa i ważna część projektu „Pamiętamy”
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.