
Edukacyjny spacer po cmentarzu w Zatorze
Zator był drugą miejscowością, w której Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zatorskiej zorganizowało edukacyjny spacer z młodzieżą po miejscowym cmentarzu.
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Zator był drugą miejscowością, w której Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zatorskiej zorganizowało edukacyjny spacer z młodzieżą po miejscowym cmentarzu.

Przekazanie sztandaru z nieistniejącego Gimnazjum Gminnego nr 1 im. majora Piotra Szewczyka w Rajsku zostało połączone z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej

Uczestnicy projektu historycznego pt. „Usłyszeć zapomniane głosy – losy mieszkańców ziemi oświęcimskiej w I połowie XX wieku” wzięli udział w kolejnych bezpłatnych warsztatach związanych ze

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej wraz z Towarzystwem Miłośników Kęt i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zorganizowało w czwartek edukacyjny spacer z młodzieżą po

W tym roku pracownicy Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej kontynuują działania związane z projektem „Pamiętamy”. Jego realizacja rozpoczęła się rok temu przed Świętem Zmarłych. Podstawowym

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Brzeszczach zwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. To nagroda za aktywne uczestnictwo w warsztatach modelarskich.

Budynek tzw. Lagerhausu był jednym z kilku obiektów wizytowanych w Oświęcimiu i Brzezince przez międzynarodowych specjalistów zajmujących się ochroną zabytków i miejsc pamięci – przedstawicieli

Jak digitalizować i reprodukować zdjęcia i dokumenty – to temat, którym przez cały dzień zajmowali się uczestnicy projektu historycznego pt. „Usłyszeć zapomniane głosy – losy

W dniu 27 września o godzinie 18 00 w Brzeszczach odbyło się spotkanie związane z promocją książki Agnieszki Smreczyńskiej Gąbki pt. „Za matową szybą. W

9 września w ramach sesji edukacyjnej pn.” Gwiazdy nad Oświęcimiem…” odbyły się warsztaty modelarskie dla młodzieży prowadzone przez p.Łukasza Fuczka. Wzięli w nich udział: 10-letni

27 września o godz. 18.00 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach rozpocznie się spotkanie z autorką książki „Za matową szybą. W drodze do utraconej

Dla wszystkich, którzy nie mogli przyjść lub oglądać tego wydarzenia na żywo w sieci, na naszej stronie internetowej udostępniamy zapis tego spotkania. Sesję edukacyjną w

To gotowy scenariusz na film. Pod koniec sierpnia w Brzeszczach Nazieleńcach po raz pierwszy w życiu córka więźnia KL Auschwitz spotkała się kobietą, która wraz

– Mamy nadzieję, że jeśli nie przeszkodzą nam ewentualne obostrzenia związane z pandemią Covid-19, to na przełomie roku znajdziemy się w docelowej siedzibie – zapowiada

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 9 września na sesję edukacyjną poświęconą amerykańskim nalotom na zakłady przemysłowe podczas II wojny światowej i niemieckiej obronie przeciwlotniczej.

Przypominamy o trwających zapisach do I edycji powiatowego projektu historycznego dla nauczycieli pt. „USŁYSZEĆ ZAPOMNIANE GŁOSY – losy mieszkańców ziemi oświęcimskiej w I połowie XX

2 sierpnia 1944 roku Niemcy zlikwidowali Zigeunerlager w KL Auschwitz-Birkenau. Zamordowali wówczas w komorach gazowych ponad 4 tysiące kobiet, mężczyzn i dzieci. By upamiętnić ofiary,

W związku z licznymi pytaniami o możliwość uczestnictwa w projekcie osób nie będących nauczycielami szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu oświęcimskiego wprowadzamy zmiany w zapisie Regulaminu.
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.