
Życzymy dobrego Nowego Roku 2023
Wielu codziennych radości, spokoju, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i spełnienia marzeń w Nowym Roku 2023 życzą Dyrektor i Pracownicy Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Wielu codziennych radości, spokoju, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i spełnienia marzeń w Nowym Roku 2023 życzą Dyrektor i Pracownicy Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Pięknych Świąt Bożego Narodzenia w atmosferze radości, pokoju i betlejemskiego blasku, który pomaga dzielić się z innymi tym, co dobre i szlachetne życzą Dyrektor i

17 grudnia 2022 r. mija 78 lat od śmierci sierżanta Alvina J. Ellina – członka załogi amerykańskiego bombowca B-17 „Św. Franciszek”. Zginął w wieku 19

31 dzieci wzięło udział w trzeciej edycji konkursu pt. „List do św. Mikołaja”. Tym razem był on poświęcony marzeniom naszych pradziadków. Laureaci i uczestnicy odebrali

Pełna gości sala Wiejskiego Domu Kultury w Osieku potwierdziła, że decyzja Andrzeja Kacorzyka o napisaniu książki wypełnionej rodzinnymi historiami była decyzją słuszną. Wydawcą jest Muzeum

W związku z licznymi zapytaniami i dużym zainteresowaniem, przygotowaliśmy dodatkowy seans „Kurierki” już w najbliższą niedzielę: Data i godzina: 11 grudnia 2022, godzina: 11:00 Miejsce:

Ponad 120 osób wzięło udział w promocji wydawnictwa pt. „Pomniki, miejsca pamięci, tablice pamiątkowe w Gminie Brzeszcze” zorganizowanej w remizie OSP w Brzeszczach. Spotkanie zostało

30 listopada o godz. 18 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Piastowskiej 41 w Brzeszczach rozpocznie się spotkanie poświęcone publikacji pt. „Pomniki, miejsca pamięci,

Edukatorki z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej przeprowadziły w Szkole Podstawowej w Przecieszynie ostatni warsztat w ramach projektu „Pamiętamy”. Przypomnijmy, że podstawowym celem projektu (realizacja

W tamtym roku pisaliście listy od św. Mikołaja do Aneczki i Frania, w tym roku chcemy abyście napisali lub narysowali prośby do św. Mikołaja w

Zapraszamy na kolejny warsztat fotograficzny, który odbędzie się w dniu 3 grudnia 2022 r. o godz. 10:00 w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Tym razem zapraszamy osoby, które

Podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Rajsku została odsłonięta tablica poświęcona legendarnemu cichociemnemu z Babic. 22 lata temu imię majora Piotra Szewczyka otrzymało Gimnazjum

Czwarty w historii kalendarz wydany przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zawiera na swoich kartach sylwetki 12 bohaterów związanych z ziemią oświęcimską. To kontynuacja pomysłu

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zorganizowało bezpłatny warsztat dla wszystkich zainteresowanych robieniem zdjęć i twórczością fotograficzną. W muzealnych wnętrzach swoje umiejętności doskonaliło 26 osób. Warsztat

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza 10 listopada na multimedialną audycję słowno-muzyczną pt. „Moja Niepodległa” przygotowaną w ramach współpracy ze Szkołą Muzyczną w Oświęcimiu. Wstęp bezpłatny. Będzie

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej odwiedzili przedstawiciele branży turystycznej z Belgii, Hiszpanii i Portugalii, którzy zwiedzali Małopolskę. Wcześnie grupa kilka dni przebywała w Warszawie. W

W tym roku pracownicy Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej po raz trzeci będą przed Świętem Zmarłych realizować projekt „Pamiętamy”. Podstawowym celem tego projektu jest identyfikacja

Jeśli jesteś zainteresowany fotografowaniem, chcesz wiedzieć co umieścić w kadrze i gdzie? Co fotografować z bliska, a co z daleka? Zapraszamy na warsztat fotograficzny, który odbędzie
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.