
Historyczny kalendarz na 2021 rok
Drugi rok z rzędu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej wydało kalendarz ze zdjęciami ze swoich, coraz bogatszych zbiorów. Kalendarz trafi do przyjaciół i sympatyków Muzeum
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Drugi rok z rzędu Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej wydało kalendarz ze zdjęciami ze swoich, coraz bogatszych zbiorów. Kalendarz trafi do przyjaciół i sympatyków Muzeum

W czwartek, 3 grudnia, odbyła się pierwsza w historii Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej konferencja w formule online. Przez prawie trzy godziny prelegenci opowiadali o

To przedsięwzięcie jest doskonałą okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Możesz bowiem przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu oświęcimskiego do udziału w pierwszej edycji Powiatowego

24 września, w Młodzieżowej Piwnicy Artystycznej MDK, odbyło się spotkanie uczestników projektu rozbudowy aplikacji multimedialnej wydanej przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Za aktywny udział

Ich celem było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: czy oprócz bloków zbudowanych w mieście podczas II wojny światowej przez IG Farben, po Niemcach zostały także drzewa?

Paszport i inne dokumenty, odznaczenia oraz przedmioty codziennego użytku legendarnego cichociemnego z Babic trafiły do zasobów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. James Bond spod Oświęcimia

Elementy wyposażenia apteki bohaterskiej farmaceutki z Brzeszcz oraz sztandar byłego Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach trafiły do zbiorów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. To nie

W ogłoszonym w czerwcu konkursie fotograficznym pt. „Miejsca Pamięci – historia moją inspiracją” jury postanowiło przyznać wyróżnienie Martynie Kuras z Oświęcimia. Przypomnijmy, że można było

W kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, wśród wielu cennych pamiątek znajdują się m.in. miniaturowy mszał i maleńki kielich. Używali ich księża uwięzieni w KL

Do 2015 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności 9 maja. Była to jeszcze pozostałość po obecności Polski w gronie krajów bloku wschodniego. Obecnie Narodowy

Przed nami wielka majówka i trzy święta pod rząd: Święto Pracy, Dzień Flagi i najważniejsze – Święto Narodowe Trzeciego Maja. 1 Maja ma piękną historię,

Ogrodzenie i kontenery przy budynku tzw. Lagerhausu to widomy znak, że nastąpił kolejny ważny moment w historii instytucji, która szczególnie ma upamiętniać mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa w tymczasowej siedzibie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej przedstawiciele Muzeum i firm wykonawczych podpisali 1 kwietnia umowy na nadzór inwestorski

Puzzle do ułożenia w internecie i zaproszenie na wirtualny spacer po znanych miejscach w Oświęcimiu i okolicach – to kolejne propozycje spędzenia zdalnie czasu z

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Dzień ten ustanowiono – jak zapisano w treści ustawy z 6 marca 2018 r.

Poobozowa łaźnia w Brzeszczach i budynek byłego przedszkola w Borze, w którym Niemcy podczas wojny umieścili karną kompanię kobiet z KL Auschwitz – były celem

Bohaterami filmu są: Kazimierz Kobiński i Władysław Paszek ze Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych – koło w Brzeszczach, którzy na spotkaniu z
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.