
Cenne pamiątki po Marii Bobrzeckiej w Muzeum Pamięci
Elementy wyposażenia apteki bohaterskiej farmaceutki z Brzeszcz oraz sztandar byłego Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach trafiły do zbiorów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. To nie
Poniżej znajdziecie Państwo całe archiwum aktualności związanych z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Elementy wyposażenia apteki bohaterskiej farmaceutki z Brzeszcz oraz sztandar byłego Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach trafiły do zbiorów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. To nie

W ogłoszonym w czerwcu konkursie fotograficznym pt. „Miejsca Pamięci – historia moją inspiracją” jury postanowiło przyznać wyróżnienie Martynie Kuras z Oświęcimia. Przypomnijmy, że można było

W kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, wśród wielu cennych pamiątek znajdują się m.in. miniaturowy mszał i maleńki kielich. Używali ich księża uwięzieni w KL

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda w niedzielę, 14 czerwca, uczestniczył w obchodach 80. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów z Tarnowa do niemieckiego KL Auschwitz. W

]14 czerwca 1940 r. Niemcy przywieźli do obozu Auschwitz 728 Polaków z więzienia w Tarnowie. Tylko nieco ponad 300 z nich przeżyło wojnę. Ze

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza młodych ludzi zainteresowanych sztukami wizualnymi do udziału w konkursie fotograficznym związanym z historią Oświęcimia i okolicznych miejscowości. Mogą w

Trwa modernizacja budynku, w którym znajdzie się siedziba Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Nieco ponad miesiąc od rozpoczęcia robót nawet z ulicy bardzo dobrze są

Przyszły papież Jan Paweł II i święty na świat przyszedł 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Lolek, bo tak na niego wołali w latach dziecięcych,

Miesiąc po podpisaniu umowy na modernizację budynku tzw. Lagerhausu, na placu budowy wizytę złożyły dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko wraz z członkinią

Do 2015 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności 9 maja. Była to jeszcze pozostałość po obecności Polski w gronie krajów bloku wschodniego. Obecnie Narodowy

Przed nami wielka majówka i trzy święta pod rząd: Święto Pracy, Dzień Flagi i najważniejsze – Święto Narodowe Trzeciego Maja. 1 Maja ma piękną historię,

23 kwietnia mija 80 lat od aresztowania przez Niemców w Kętach i okolicach około 30 nauczycieli. Wielu z nich zginęło później w obozach koncentracyjnych. Władysław

Ogrodzenie i kontenery przy budynku tzw. Lagerhausu to widomy znak, że nastąpił kolejny ważny moment w historii instytucji, która szczególnie ma upamiętniać mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Rankiem 19 kwietnia 1943 roku niemieccy żołnierze weszli do getta w Warszawie, by zacząć jego likwidację. Natrafili na zbrojny opór powstańców, który trwał niemal miesiąc.

80 lat temu sowieccy zbrodniarze zamordowali w Charkowie, Katyniu, Smoleńsku i Twerze prawie 22 tysiące polskich jeńców. Od kilkunastu lat 13 kwietnia w szczególny sposób


Z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa w tymczasowej siedzibie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej przedstawiciele Muzeum i firm wykonawczych podpisali 1 kwietnia umowy na nadzór inwestorski

Puzzle do ułożenia w internecie i zaproszenie na wirtualny spacer po znanych miejscach w Oświęcimiu i okolicach – to kolejne propozycje spędzenia zdalnie czasu z
Od poniedziałku do piątku:
7:30 – 15:30
© 2018-2025 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.